Drukuj

Czy dezodoranty mogą szkodzić?

Super User. Opublikowano w W wolnych chwilach

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dezodoranty szkodzą, czy nie?

Nie używam tego zbyt często, i co cuchnę, może nie pachnę tak intensywnie na co dzień i to wszystko. Ale zadajcie sobie pytanie, z jakiego powodu człowiek śmierdzi pod pachami, czemu male dzieci nie śmierdzą? No chyba, że zrobią, k…ę ale to inna bajka.  Pierwsza rzecz to, co to jest pot? Jaką funkcję wypełnia w naszym organizmie przez miliony lat budowany przez ewolucję i po co natura zaopatrzyła nas w taki mechanizm? Oprócz regulowania ciepłoty ciała, z potem wyrzucamy toksyny, kwas mlekowy, nadmiar sodu, mocznik. To tak w ogólności. Innymi słowy pocenie się jest jednym z sposobów organizmu na pozbywanie się toksyn. Krępujący zapach ma dwa podłoża, naczelny naturalny to rozkład potu przez bakterie, drugi kłopotliwy zapach potu sam w sobie ( potężna ilość toksyn i zakwaszony organizm).

A co robią dezodoranty? Abstrahując od tego, że zawierają perfumy to mają jeszcze całą górę środków chemicznych, które wywołują zasklepienie porów potowych. Czyli takie korki, albo zakrętki. Wszystko, co organizm w przyrodzony sposób chce wydalić na zewnątrz zostaje w środku.  To tak jakby przy rozwolnieniu zatkać sobie odbyt i problem z głowy nic nie capi, fajnie nie? Jedynie jony srebra, lub srebro nanocząsteczkowe nie wydaje się być szkodliwe, i coraz częściej pojawia się w dezodorantach. I nie tylko, w aptekach są dostępne plastry na trudno gojące się rany a w sklepie Dom Techniczny preparaty do pielęgnacji domy, łazienki Nanomax - https://domtechniczny24.pl/preparaty-czyszcz%C4%85ce-nanomax.html 

Na marginesie kika jest do bani ale hitem są 2: do piekarników i do łazienek - kwasowy uważać na chrom.

Toksyny jednak nadal krążą w organizmie, ciepłota nie jest regulowana poprawnie, nie mówiąc już o chemikaliach przenikających z dezodorantów do organizmu. Ostatnimi czasy przeczytałem o doświadczeniach pani dr Philippa Darbre. Analizowała ona skład tkanek raka piersi, i okazało się, że zawierają one duże liczbie toksycznych środków konserwujących - parabenów, które dalej powszechnie używane są w kosmetykach. Może to być jedno z realnych czynników zwiększających ryzyko zachorowalności kobiet na raka piersi, macicy, i nawet raka skóry. 

Alternatywa trzeba do nas, myć się, co dziennie parę razy pod pachami (najlepiej wodą), zdrowo odżywiać albo używać chemię i jedynie ładnie pachnieć i mieć białe i czarne koszulki bez plam.

Fajnego dnia

09 Gru 2019 07:54 - Super User
Charakterysyka i wytrzymałości lin stalowych

Witam
Liny stalowe jak masa innych towarów technicznych wytwarzane są w różnych gatunkach i mają różne przeznaczenie.

Liny stalowe są powszechnie używane w takich urządzeniach przemysłowych, [ ... ]

Porady techniczneRead more...
03 Gru 2019 08:56 - Super User
Armatura ze stali nierdzewnej

Witam
Dziś zwięzły tekst dotyczący nowej linii instalacji przemysłowej wytworzonej ze stali nierdzewnej 316. Dedykowanej do instalacji przemysłowych o ciśnieniu do 10 bar. Oczywiście jak zobaczycie [ ... ]

Technika i technologieRead more...
02 Gru 2019 09:00 - Super User
Noże do urządzeń wielofunkcyjnych


Witam aktualny tekst będzie dotyczył zastosowania i typów osprzętu do urządzeń wielofunkcyjnych.

Na rynku pojawia się coraz to więcej modeli narzędzi wielofunkcyjnych. Postanowiłem i ja opowiedzieć [ ... ]

Porady techniczneRead more...
02 Gru 2019 07:53 - Super User
Uporządkowany warsztat

Magazynowanie narzędzi, śrub, kołków i innych używanych w zakładach nie musi być uciążliwe. Wszystko zależy od ilości dostępnego miejsca, inwencji i odpowiednich pojemników, organizerów, pudełek [ ... ]

Porady domoweRead more...
27 Lut 2019 08:47 - Super User
Rodzaje mechanizmów w kluczach udarowych

Dzień dobry
Typy mechanizmów udarowych w kluczach pneumatycznych.

Dostępne na rynku pneumatyczne klucze udarowe, bazują na różnych mechanizmach wytwarzających udar. Wszystkie potrzebują smarowania.

https://domtechniczny24.pl/klucze-udarowe-pneumatyczne.html

Jednym [ ... ]

Technika i technologieRead more...
27 Lut 2019 08:20 - Super User
Działanie przecinarki plazmowej

Dzień dobry
Przecinarki plazmowe na dobre zadomowiły się w wielu warsztatach. Duży wpływ ma na to obniżenie ceny przecinarek plazmowych i nadzwyczaj tani osprzęt sprowadzany z Chin.
Warto wiedzieć [ ... ]

Technika i technologieRead more...
Other Articles